Poslední upír v Čechách ve Žďáru nad Sázavou

 

Víte, kde byl pohřben poslední upír v Čechách?  Údajně by měl být pohřben na tzv. Dolním hřbitově ve Žďáru nad Sázavou.

Oním upírem by měl být bývalý správce zámeckého velkostatku Alois Ulrich. Byl to velmi zlý a krutý člověk, který neměl slitování. Obyčejným lidem zabavoval peníze, majetek i dobytek.

Po své smrti však nenašel klidu a trápil řadu lidí ihned po svém pohřbu. Dodnes o něm na žďársku kolují strašidelné historky. Byl vídán, jak projíždí kolem zámku na černém bezhlavém koni, nebo byl viděn v lese, který před lety zabavil svému majiteli.

Když už strašení překonalo únosnou mez, povolali občané města odborníka na tyto případy – jihlavského kata, Ten otevřel rakev s Ulrichem. K údivu všech přítomných Ulrichovo tělo vůbec nebylo zetlelé i přesto, že byl již několik měsíců po smrti. Když kat vyslovil Ulrichovo jméno, „nemrtvý“ Ulrich otevřel oči a posadil se v rakvi.

Pacholci kata se ihned na Ulricha vrhli a povalili ho zpět do rakve. Kat nemeškal a sťal Ulrichovi hlavu svým popravčím mečem. Z těla se vyvalila čerstvá krev. Kat mu do úst a na tělo nasypal pytlík máku a poté vápno. Od té chvíle již ve Žďáru nestraší…

Opravdu nestraší..??